چراغهای زیرکابینتی و سنسورهاکمی صبر کنید...

نورپردازی زیرکابینت و کمد در آشپزخانه

آشپزخانه بخشی از خانه است که در آن فرد زمان زیادی را در آنجا می گذراند ، طراحی آشپزخانه برای مطابقت با سبک زندگی هر یک از ساکنان خانه تکامل یافته است.یکی از فضاهایی که نور در دکوراسیون و همچنین تامین روشنایی آن اهمیت خاصی دارد، آشپزخانه است.در طراحی آشپزخانه های مدرن باید به نورپردازی تک تک فضاها دقت کرد.این فضاها میتواند نورپردازی عمومی آشپزخانه،بالای جزیره،داخل کمد و قفسه های آشپزخانه و یکی از مهمترین آنها نورپردازی زیرکابینت میباشد.
نورپردازی در زیر کابینت اخیرا به لطف تکنولوژی ال ای دی محبوبیت بیشتری پیدا کرده و به عنوان یک مکمل عالی برای آشپزخانه در نظر گرفته می شود .چراغ های خطی روکار و توکار برای نور پردازی زیرکابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد و حتی  فضای خالی پایین کابینت ها نیز محل مناسبی برای نصب چراغهای خطی زیرکابینتی است تا کف آشپزخانه را نیز روشن کند.چراغهای زیرکابینتی ال ای دی جایگزین مناسبی برای چراغهای هالوژن و مهتابی هستند چون مصرف انرژی پایینی دارند و خطربرق گرفتگی وآسیب رساندن به چوب به خاطر حرارت ناچیز را ندارند.

همچنین در آشپزخانه ها اکثر کارها بر روی سطح کابینت‌ها، در کنار اجاق  و یا سینک ظرفشویی انجام می‌شود که در اغلب آشپزخانه‌ها همگی در کنار دیوار قرار دارند اما مشکل بزرگ استفاده از چراغ‌های آویزی است که در وسط سقف آشپزخانه آویزان هستند اما این نور در حقیقت تامین کننده نور عمومی شماست و افراد اغلب پشت به چراغ و در زیر سایه خود مشغول به کار هستند و هنگام کار از نور کافی برخوردار نیستند و اینجاست که شما به نور زیرکابینت جهت کار و زیبایی آشپزخانه خود احتیاج دارید.

مزایای نصب چراغ زیرکابینتی:

چراغ زیر کابینت نور اصلی شما را تکمیل می کند.

 به دلیل وجود کابینت های دیواری ، در قسمت زیرکابینت که محل کار در آشپزخانه است فرایندهایی مانند پخت‌وپز، شستشو و آماده‌سازی مواد غذایی انجام میشور سایه ایجادشده ، و قرار دادن چراغ زیر کابینتی در زیر کابینت ها باعث از بین رفتن این سایه ها می شود.

وجود چراغ زیرکابینت باعث افزایس کارایی و زیبایی آشپزخانه شما میشود

نورپردازی با چراغهای خطی LED یکی از محبوب ترین انواع روشنایی زیر کابینت است و دلیل محبوبیت آنها:

عمر طولانی 

سازگار با محیط زیست 

حرارت ناچیز

قابلیت تنظیم نور و نصب انواع سنسورهای حرکتی و لمسی برروی انها

و چون LED ها از مواد شکننده مانند شیشه ساخته نشده اند ، بنابراین می توانند خیلی بیشتر از لامپ های رشته ای و فلورسنت مقاومت کنند اما در مقایسه با انها گرانترند.

نورپردازی کابینت به صورت حرفه ای شامل تمام قسمت های بالا و زیرین کابینت ها و هم چنین قسمت آبچکان و بالای سینک می شود. تمام نقاطی که به نور نیاز دارند و یا نور تابیدن به آن نواحی سبب زیبایی آشپزخانه می شود، می تواند مورد توجه طراحی نور پردازی باشد. برای نور پردازی کابینت ها نباید از تعبیه چراغ ها در داخل کابینت و داخل کشو ها نیز غافل بود. مسلماً در آشپزخانه ای که تمام قسمت های آن از جمله کابینت ها دارای طراحی نور پردازی بوده اند، اعضای خانواده محیط گرم تر و صمیمی تری خواهند داشت. کابینت ها در زیر و بالای خود قسمت های مناسبی برا مخفی شدن رشته های لامپ ال ای دی دارند که سبب ایجاد نور یکنواخت و فراگیری در سر تا سر محل مورد نور پردازی می شوند.

کدام قسمت های کابینت بهتر است نورپردازی شوند؟

نورپردازی زیرکابینت و بالای سینک ظرفشویی:

نور در زیرکابینت مهمترین قسمت و نوربالا و قسمت زیرین کابینت در صورت نیاز با توجه به اصول طراحی قابل اجرا میباشد.

قسمت بالای سینک ظرفشویی یا آبچکان یکی از پرکاربرد ترین نواحی در آشپزخانه هاست. معمولاً قسمت آبچکان که بالای سینک ظرفشویی قرار می گیرد تاریک بوده و نور آن به کمک نور عمومی آشپزخانه تامین نمیشود و در بعضی مواقع ظرفها به خوبی شسته نمیشوند به همین دلیل نصب چراغهای کنج خطی بالای سینک ظرفشویی هم از نظر کاربردی و هم از نظر زیبایی اهمیت دارد.این چراغ به علت ولتاژ 12 ولت هم خطر برق گرفتگی ندارند و هم به راحتی توان از سنسور های حرکتی و لمسی استفاده نمود تا در زمان های غیر ضروری خاموش شوند و در مصرف برق صرفه جویی شود.

نورپردازی کمد و کشو

نورپردازی کمد باعث جستجوی سریع‌تر و یافتن وسیله موردنظر میشود، برای  مثال قاشق ها و دیگر لوازم مورد استفاده در آشپزخانه را باید از داخل کشو ها پیدا کرد. پس وجود نور کافی برای دسترسی راحت تر به وسایل نگهداری شده در کشو ها ضروری است و در این رابطه نور پردازی کشو ها به کمک سنسورها به کمک ما می آیند.

کمدها نقش مهمی در خانه ایفا میکنند و در سالهای اخیر کلوزت روم نقش مهمی در طراحی خانه ایفا میکند . نقش کمد دیواری به عنوان مکانی برای نگهداری لباس و مرتب کردن لوازم  در خانه بسیار مهم و پر رنگ است. اهمیت بالای کمد های دیواری، جذابیت نور پردازی را مشخص می کند. یک طراحی اصولی  سبب می شود تا هر بار در کمد را باز می کنید با صحنه ی دلپذیری رو به رو باشید و به راحتی بتوانید وسایل خود را ببینید و آنها را پیدا کنید اما در نظر داشته باشید اگر از چراغهای قدیمی و پرمصرف استفاده میکنید به علت حرارت زیاد و خطر اتش سوزی بهتر است با چراغهای خطی ال ای دی جایگزین شوند که باعث نور بیشتر، دوام بالاتر و همچنین مصرف برق کمتر میشوند.همچنین اشیا در زیر نور چراغهای ال ای دی به علت نمود رنگ بالا زیباتر دیده میشوند.

نورپردازی داخل کابینت و جزیره

نور پردازی برای داخل  کابینت ها بهتر است با تعبیه سنسور انجام گیرد. سنسور هایی که برای داخل کابینت ها می تواند تعبیه شوند بهتر است سنسور های حرکتی باشد که با باز و بسته شدن در کابینت ها کار می کند. از این نوع سنسور ها برای نور پردازی داخل کمد ها نیز استفاده می شود. با باز شدن در کابینت ها چراغ ها روشن می شوند و با بسته شدن در کابینت پس از گذشت چند ثانیه چراغ ها خاموش می شوند و علاوه بر زیبایی باعث صرفه جویی و کاهش مصرف برق شوند.همچنین قسمت پایین لبه جزیره فضای خوبی برای نورپردازی و کمک به زیبایی و نورعمومی آشپزخانه میکند.

انواع چراغهای زیرکابینتی ال ای دی:

چراغهای خطی توکارکه باید در زمان سفارش و تولید کابینتها نصب شوند و مزیت آن زیبایی و دیده نشدن منبع نوری میباشد.

چراغهای زیرکابینتی خطی روکارکه قابل سفارش در سایزهای مختلف میباشد و به راحتی زیر کابینت نصب میشوند

چراغهای هالوژن زیرکابینتی که به صورت روکار و توکار نصب میشوند

پیشنهاد ما استفاده از چراغهای خطی ال ای دی میباشد چون نور یکنواخت برای فضای کار به وجود میاورند.

انواع سنسورهای برای نصب در زیرکمد،کشو و زیرکابینت

بسیاری از خانه‌ها با طراحی مدرن و ساده برای روشنایی آشپزخانه خود از چراغ‌های خطی زیرکابینت استفاده می‌کنند. این چراغ‌ها زیر کابینت یا داخل سقف به صورت توکار نصب می‌شوند.

با استفاده  سنسورها شما می‌توانید وضعیت عملکرد چراغ‌های آشپزخانه را کنترل کنید.

کافی است یک بار دست خود را در برابر سنسور زیر کابینتی عبور دهید تا چراغ روشن شود. برای خاموش کردن چراغ‌ها نیز همین روش انجام می‌گیرد. این سنسور در فضای مخفی کابینت نصب می‌شود یا میتوان آنها را بر روی چراغها نصب کرد.

برخی از افراد از این سنسور در قسمت‌های دیگر خانه و محل کار خود نیز استفاده می‌کنند. این سنسور قابلیت نصب در مکان‌های مختلف را دارد اما توجه داشته باشید که سیم‌کشی سنسور ممکن است نما و زیبایی مکان مورد نظر شما را از بین ببرد.

به همین دلیل بیشترین کاربرد سنسور زیر کابینتی با قابلیت نصب به صورت مخفی برای کنترل چراغ‌های آشپزخانه است.

یکی دیگر از کاربردهای این سنسور استفاده از آن در فضای داخلی کمدهای دیواری است. برخی افراد داخل کمد دیواری چراغ‌های مخفی نصب می‌کنند. به این جهت که برای باز کردن درب کمد دیگر نیازی به روشن کردن چراغ اتاق نداشته باشند.

اگر کمد دیواری شما فضای کافی برای سیم‌کشی سنسور دارد، می‌توانید از سنسور حرکتی برای سهولت در روشن و خاموش کردن چراغها استفاده کنید.این مدل بیشتر بر روی دربهای کشویی کاربرد دارد.

 سنسورهایی مخصوص درب کمد نیز وجود دارد که با باز و بسته شدن درب کمد، چراغ روشن و خاموش خواهد شد. همچنین برای درب کابینت و روشن شدن فضای داخلی آن نیز می‌توانید از این سنسورها استفاده کنید.

افزودن سنسورها برای نورپردازی زیرکابینت،کمد،کشو،میز تلویزیون و زیر سرویس خواب می تواند کمک خوبی در روشن کردن نقاط تاریک در منزل باشد. 

حتما توجه کرده اید که پس از باز کردن درب کابینت و کمدهای هتلها چراغ های به کار رفته در داخل آن بصورت خودکار روشن شده و پس از بسته شدن درب آن خاموش می شود که این عمل به وسیله سنسور مخصوص درب صورت می گیرد.

 این حسگرها بر اساس وظیفه ای که در سیستم آن ها تعریف شده داده ها را به سیستم مرکزی می فرستند و از آنجا سنسور طبق برنامه تعریف شده عمل کرده و باعث خاموش و روشن شدن چراغ ها می شود.

این محصول ما را از روشن و خاموش کردن کلید چراغ ها بی نیاز کرده و مطابق با میل خود می توانید از انواع آن چه برای داخل کابینت،کشوها،کمدها و زیرکابینت و... استفاده کنید.

 به عنوان مثال در یکی از نمونه های این محصول  به نام سنسور چشمی وقتی درب کابینت را باز می کنید چراغ روشن می شود و وقتی درب کابینت را می بندید چراغ خاموش می شود چراکه این محصول دارای چشمی می باشد. این محصول به صورت روکار و توکار قابل سفارش میباشد.

از سوی دیگر سنسور حرکتی یا PIR دیمر دار به حرکت در محدوده دید که حدود 4 تا 5 متر میباشد  واکنش نشان می دهد و با قرار دادن دست بر روی آن می توانید میزان شدت نور را به دلخواه کم یا زیاد کنید. 

در مدل دیگر این محصول به نام سنسور تشخیص دست کافی است دست را در جلوی این سنسور حرکت دهیم تا این محصول عمل کرده و به چراغ ها فرمان روشن کردن را صادر کند و با نگاه داشتن دست نور حالت دیم یا کم و زیاد کردن نور را انجام میدهید.

آشپزخانه ها به سمت هوشمند شدن حرکت کرده‌اند.سنسور زیر کابینتی در کنار نسل جدید چراغهای خطی نیز یکی از ساده‌ترین ابزارها برای کنترل وضعیت روشنایی محسوب می‌شود و مصرف بهینه برق میباشد.دسته‌بندی