چراغهای دفنی و پارکتی

کمی صبر کنید...

چراغ دفنی و پارکتی

چراغ دفنی یا UPLIGHT یکی از منابع نوری پرکاربرد در محیط داخلی و خارجی میباشد.ر واقع چراغهای دفنی المان هایی هستند که با استفاده از آنها شما می توانید علاوه بر تامین نور محیط فضایی زیبا را نیز فراهم آورید. این مدل چراغها عموماً از تکنولوژی LED استفاده میشود.یکی از کاربردهای چراغهای دفنی مشخص کردن مسیر ورودی،پایین ستونها یا درون پله ها میباشد که علاوه بر نورپردازی جلوه زیبایی به محیط میبخشد.. چراغ دفنی به صورت توکار در زمین نصب می شود و دارای دو قسمت قاب و بدنه میباشد که برای محیطهای خارجی ابتدا قاب در زمین فیکس میشود سپس بدنه چراغ نصب میشود. چراغ های دفنی دارای بدنه مستحکم و ضدآب هستند و قدرت پرتاب نور .و زاویه پخش انها به نسبت پروژه قابل تغییر است .چراغهای دفنی که معمولا در محیط بیرونی نصب میشوند باید در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاومت بالایی داشته باشند زیرا این چراغ ها را معمولا در فضاهای باز برای نورپردازی جلوی ویترین مغازه ها ، کنار ستون ها ، پارک ها و غیره مورد استفاده قرار می دهند بنابراین باید نسبت به عوامل طبیعی استحکام خوبی داشته باشند و معمولا باید دارای IP65 یا IP67 باشند،IP نشان دهنده درجه محافظت در برابر رطوبت است. 

این چراغها معمولا به صورت دایره،مربع و خطی موجود هستند.

چراغ دفنی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

چراغ دفنی مناسب دارای شدت نور کافی و زاویه پخش مناسب است و مقدار زیادی آلومینیوم در بدنه آن استفاده شده است. جنس پیچ های آن استیل ضد زنگ است تا در صورت مجاورت با فشار آب، دچار خوردگی نشود. IP نشان دهنده درجه محافظت در برابر رطوبت است، علاوه بر این، چراغ های دفنی باید دارای ال ای دی های قدرتمندی باشند تا طول عمر بالاتری نیز داشته باشند. هیچ چراغ دفنی مناسب، بدنه آهنی ندارد زیرا آهن بسیار سست بوده و به آسانی سوراخ می شود.

کاربرد چراغ دفنی:

1. ارتقا جزئیات معماری

 استفاده از چراغهای پارکتی یا دفنی برای برجسته سازی جزئیات معماری مانند قوس ، قاب درب عالی است.

2. پنجره را بلندتر نشان میدهد

به نور پردازی قاب پنجره با چراغهای دفنی کوچک فکر کنید. 

3. نصب چراغ دفنی در کنار شومینه

استفاده از چراغ دفنی در دوطرف شومینه باعث جلوه بیشتر شومینه هنگام تلفیقش با نور آتش میشود.

4. نصب کنار دیوار:

  • قرار دادن چراغهای پارکتی و دفنی باعث بلند دیده شدن دیوار میشود مخصوصا دیوارهای اجری.5. نصب چراغهای دفنی در زیر درختان:

باید توجه داشت به علت قرارگرفتن چراغ در داخل خاک بهتر است از چراغهای با ولتاژ 12 ولت استفاده کرد.

دسته‌بندی