مقالات نورپردازی

آیا چراغ استخری برای نورپردازی داخل آب ایمن و مناسب است؟

آیا چراغ استخری برای نورپردازی داخل آب ایمن و مناسب است؟

چراغ استخری برای نورپردازی اطراف و داخل استخر بهترین انتخاب است. به کمک این چراغ‌های پرکاربرد، از استخر و فضای اطراف آن حتی در شب هنگام نیز لذت برده و استفاده خواهید کرد. چراغ‌های LED استخری به دلیل مجهز بودن به یک لایه حفاظتی اضافه و مشخصه های منحصر به فرد، ایمنی شما را در هنگام شنا در برابر برق‌گرفتگی تضمین خواهند کرد. در این مقاله از اسمارت سنس در نظر داریم در مورد چراغ استخری، کاربردها و ویژگی‌های خاص آنها اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چراغ‌های ال ای دی چگونه استخر شما را به طور مطمئن و ایمن، نورانی می کنند؟ یا چرا چراغ ضد آب استخری امن‌ترین منبع روشنایی برای نورپردازی داخل آب است؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.
دلایل استفاده طراحان و معماران از چراغ‌های ضدخیرگی یا anti-glare چیست؟

دلایل استفاده طراحان و معماران از چراغ‌های ضدخیرگی یا anti-glare چیست؟

خیرگی یا Glare یک پدیده آزاردهنده است و مهم است که در مرحله طراحی یک پروژه در مورد آن فکر کنیم. با طراحی خوب، می‌توانید خیرگی را کاهش دهید یا حتی به طور کامل از آن جلوگیری کنید.
نورپردازی برای تماشای تلویزیون یا تی‌وی روم به چه صورت باید باشد؟

نورپردازی برای تماشای تلویزیون یا تی‌وی روم به چه صورت باید باشد؟

معمولا ما هزینه بالایی بابت خرید تلویزیون و دکوراسیون تی‌وی‌ روم انجام می‌دهیم. اما نورپردازی مناسب و اصولی می‌تواند به یک تجربه لذت‌بخش از تماشای تلویزیون یا در مقابل خستگی چشم و سردرد می‌تواند بیانجامد. نورپردازی مناسب برای تماشای تلویزیون و فیلم دارای اصولی است که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم.
نکات کلیدی قبل نورپردازی در طراحی داخلی

نکات کلیدی قبل نورپردازی در طراحی داخلی

استفاده از روش‌های نورپردازی مدرن، یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد  تغییر در خانه است. استفاده از نورپردازی مناسب به معنای روشن کردن تمام قسمت‌های خانه نیست. طراحان برجسته‌ی دکوراسیون اعتقاد دارند که اگر نورپردازی دکوراسیون داخلی یک خانه به درستی طراحی شود، همه‌ی افراد در آن احساس آرامش و راحتی می‌کنند در حالی که خودشان هم علت اصلی آرامش را نمی‌دانند.
نورپردازی انسان محور

نورپردازی انسان محور

همه موجودات زنده دارای "ساعت درونی" به نام ریتم شبانه‌روزی هستند و انسان‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به طور خلاصه، این بدان معناست که ما با خورشید طلوع می‌کنیم و هنگام غروب می‌خوابیم. نور مناسب در زمان مناسب می‌تواند بر همه چیز از خواب تا احساس و عملکرد ما تأثیر بگذارد. human centric lighting یا نورپردازی انسان‌ محور راهی برای ایجاد تغییرات طبیعی شدت نور و دمای رنگ در داخل خانه با استفاده از نور مصنوعی برای تقلید از نور طبیعی است. هنگام ایجاد سیستم‌های نورپردازی، انسان‌ها را در مرکز قرار می‌دهد و محیط‌های کار و زندگی را بهینه می‌کند. به همین دلیل است که نورپردازی انسان محور (HCL) برای مدارس‌، تاسیسات بهداشتی‌، ادارات و ساختمان‌های صنعتی مفید است.
الفبای نور (مبانی و اصطلاحات نور)

الفبای نور (مبانی و اصطلاحات نور)

از دید همگان نور جزء اساسی و ضروری در ساختمان است که کار آن روشن کردن فضا به منظور قابل رویت ساختن سازه می‌باشد. در هنر ساختمان‌سازی یا به عبارتی معماری، نور یکی از اجزایی است که کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار ” نظم فضایی"، “مصالح”، "رنگ" و … مطرح می‌شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند.
دمای رنگ نور چیست؟

دمای رنگ نور چیست؟

هنگام تغییر نور پردازی در منزل شاید سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد. مثل تفاوت نور زرد با سفید، تفاوت نورآفتابی، مهتابی و یا طبیعی، چه نوری از لحاظ رنگی مناسب فضاست و غیره. به طور خلاصه دمای رنگ یا کلوین پایین تر، گرمتر بوده و به زردی گرایش دارند (2500-3000 کلوین)، دمای رنگ‌های بالاتر سردتر هستند (3500-4500) و بالاتر از آن در حدود 5000-6500 به نور روز شباهت دارند.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...