مقالات نورپردازی

دلایل استفاده طراحان و معماران از چراغهای ضدخیرگی یا anti-glare چیست؟

دلایل استفاده طراحان و معماران از چراغهای ضدخیرگی یا anti-glare چیست؟

خیرگی یا Glare یک پدیده آزاردهنده است و مهم است که در مرحله طراحی یک پروژه در مورد آن فکر کنیم. با طراحی خوب ، می‌توانید خیرگی را کاهش دهید یا حتی به طور کامل از آن جلوگیری کنید.
نورپردازی انسان محور

نورپردازی انسان محور

همه موجودات زنده دارای "ساعت درونی" به نام ریتم شبانه روزی هستند و انسانها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به طور خلاصه ، این بدان معناست که ما با خورشید طلوع می کنیم و هنگام غروب می خوابیم. نور مناسب در زمان مناسب می تواند بر همه چیز از خواب تا احساس و عملکرد ما تأثیر بگذارد.human centric lighting یا نورپردازی انسان محور راهی برای ایجاد تغییرات طبیعی شدت نور و دمای رنگ در داخل خانه با استفاده از نور مصنوعی برای تقلید از نور طبیعی است.هنگام ایجاد سیستم های نورپردازی ، انسانها را در مرکز قرار می دهد و محیطهای کار و زندگی را بهینه می کند. به همین دلیل است که نورپردازی انسان محور (HCL) برای مدارس ، تاسیسات بهداشتی ، ادارات و ساختمانهای صنعتی مفید است.
الفبای نور

الفبای نور

از دید همگان نور جزء اساسی و ضروری در ساختمان است . که کار آن روشن کردن فضا به منظور قابل رویت ساختن آن است .در هنر ساختمان سازی یا به عبارتی معماری نور یکی از اجزایی است که کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار” نظم فضایی “مصالح” رنگ و … مطرح می شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند
دمای رنگ نور چیست؟

دمای رنگ نور چیست؟

هنگام تغییر نور پردازی در منزل شاید سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد.مثلا تفاوت نور زرد با سفید همچنین تفاوت نورآفتابی،مهتابی و یا طبیعی در چیه و اینکه چه نوری از لحاظ رنگی مناسبه فضایه منه.به طور خلاصه دمای  دمای رنگ یا کلوین پایین تر، گرمتر بوده و به زردی گرایش دارند (2500-3000کلوین)، دمای رنگ های بالاتر سردتر هستند (3500-4500) و بالاتر از آن در حدود 5000-6500 به نور روز شباهت دارند.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...