شمع روغنی

کمی صبر کنید...

از دیرباز، آتش در زندگی بشر جایگاهی انکار ناپذیر داشته؛ از حضور آتش در فرهنگ اساطیری به ویژه ایران باستان تا نقش مقدس آن در آیین های مذهبی به مانند زرتشت و نیز تاکید بر نقش جلابخش و پالاینده ی آن در جسم و روان انسان، تنها بخشی از حضور پررنگ آتش در زندگی ماست. مسیر تکامل دستیابی به ابزارالات مرتبط با برافروختن آتش با مسیر تکامل فکری بشر ارتباط تنگاتنگی داشته است. از افروختن آتش با استفاده از چخماقه تا سیستم های پیچیده ی امروزی، قصه ای به وسعت تاریخ بشر دارد. در این میان، اما کشف خاصیت اشتعالی در فتیله های نخی آغشته به پی یا همان روغن گداخته، نقطه ی عطفی در حضور آتش رام شده در زندگی انسان ایفا نمود. پی سوزها در طول هزاران سال استفاده تنها شکل و ظاهر خود را عوض کردند، اما نقش اصلی را فتیله ی آغشته به روغن بازی کرده است. 

در طول سالیان، پیشرفت های علمی سبب گردید تا این نوع از چراغ ها بهینه شود؛ به شکلی که شعله ی ضعیف همراه با دوده ی فراوان، جای خود را به شعله ای تمیز و عاری از دوده داده است. استفاده از شمع از گذشته تا به امروز، برای روشنایی و مراسم مختلف بین مردم با فرهنگ‌ ها و مذاهب گوناگون رواج داشته.

 حضور شمع های روغنی جایگاهی دکوراتیو و زینتی داشته و با بهینه سازی اخیر به کمک علم نوین شیمی، آلاینده هایی نظیر دوده و نیز بوی نامطبوع از آن حذف گردیده است. این امر سبب شده تا استفاده از شمعهای روغنی مدرن در فضاهای محدود و بسته مانند خانه،کافی شاپها،تالارها،سالنهای ماساژ  به خاطر مشخصات زیر جایگاهی قابل توجه پیدا کند.

دلایل انتخاب شمعهای روغنی

جنس شيشه پيرِكس دست ساز
انتخاب رنگ سوخت دلخواه
بدون دود و بو
حفظ شكل ظاهري هميشگي
قابليت پُر كردن هميشگي
ساعت سوخت بسيار بالا بین 15 تا 20 ساعت

دسته‌بندی