چراغهای خطی (لاینر) و نئون فلکسی

کمی صبر کنید...

نئون فلکس LED چیست؟

نوار نئون فلکسی از دیگر منابع روشنایی مدرن و امروزی است که در آن نئون سیلیکونی و نئون PU تعبیه شده است. لایه سیلیکونی موجود در این نئون ها، از رتبه بندی حفاظتی IP67 برخوردار است. به همین دلیل این چراغ ها در داخل یا خارج از خانه مورد استفاده قرار می گیرند. وجود PU با رتبه بندی حفاظتی IP68 به LED Neon Flex خاصیت ضد آب داده و به کارایی این منابع نورانی در زیر آب افزوده است.

نئون فلکسی سیلیکونی به کمک فناوری اکستروژن یکپارچه شکل دهی و در سه رنگ آماده و تولید می شود. وجود درجه امنیتی IP67 نیز در این منابع روشنایی آن ها  را در مواجهه با مواد اسیدی، قلیایی، آتش، اشعه یو وی خورشیدی، نمک ها و گازهای خورنده و خطرناک ایمن شناخته است. بدین ترتیب از LED Neon Flex در اجرای دکوراسیون داخلی و خارجی خانه ها و ساختمان ها و همچنیننورپردازی تزئینی و ایجاد مناظر زیبای شبانه در ساختمان های بلند استفاده می شود.

برای ایجاد جلوه‌های بصری و نورانی در زیر آب استخر معمولا از نئون فلکسی که با چسب  PU عقیق تولید شده، استفاده می شود. درجه ایمنی این نوع نئون ها IP68 بوده و دربرابر اشعه یو وی خورشید و آب، مقاومت خوبی را از خود به نمایش می گذارند.

علت انتخاب نورپردازی با نئون فلکسی ها

مشخصه های منحصر به فرد نئون فلکسی، سبب محبوبیت و گسترش کارایی این چراغ ها در میان کاربران شده است. از جمله این مزایا می توان موارد زیر را برشمرد:

ماندگاری بالا

نئون فلکسی از LED ساخته شده است. منابع نورانی از نوع ال ای دی از طول عمر و ماندگاری بالایی برخوردار بوده و قادرند تا 50000 ساعت دوام بیاورد. ژل انعطاف پذیر به کار رفته در نئون فلکسی سیلیکونی از این منابع نورانی در برابر ضربه و شکستگی محافظت می کند. لذا نقطه ضعفی که در نئون شیشه ای های سنتی بابت آسیب پذیر بودن و شکنندگی آنها وجود داشت، کاملا برطرف شده است.

نئون فلکسی، زیبا و منعطف

بی خطر، با درجه ایمنی بالا

ولتاژی که نئون های شیشه‌ای سنتی برای روشن شدن نیاز داشتند بسیار بالا و در حدود 15000 ولت بود. این در حالی است که چراغ های neon flex با ولتاژ بسیار کم و در محدوده 12 الی 24 ولت کار می‌کنند. این محدوده ولتاژ ایمن و بی خطر است. علاوه بر آن که، در این محدوده ولتاژ، چراغ ها داغ نشده و بی دوام و شکننده نخواهند شد.

نئون فلکسی، زیبا و چشم نواز

نئون فلکسی دارای طیف رنگی پویا می‌باشد. رنگ این لامپ‌ها به صورت ریتمیک قابل تنظیم بوده و زیبایی خیره کننده‌ای به فضای اطراف خود می‌بخشند.

داشتن قابلیت تنظیم شدت نور به کم یا زیاد

برای داشتن یک فضای آرامش بخش نیز منابع نورانی نئون فلکسی بهترین گزینه پیش روی شما خواهند بود. نور این چراغ ها به سادگی قابل تنظیم بوده و مطابق با خواسته شما کم یا زیاد می شوند.

تنوع در کارایی

neon flex یک نورپردازی ساده را در اختیار شما قرار نمی دهد، بلکه با تنوع زیادی که دارند، در کلیه فضاهای داخلی یا خارجی و در هر شکل و وسعتی قابل اجرا خواهند بود.

اجرا و نصب ساده و آسان نئون فلکسی

استحکام بالا و آسیب پذیری پایین نئون فلکسی، حمل و نقل و نصب آن را با سهولت زیادی همراه ساخته است. تنها کافی است گیره ها یا کانال های نصب این چراغ ها را آماده کرده و سپس چراغ ها را به گیره ها متصل نمایید.

منعطف و قابل خم

چراغ فلکس نئون LED از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار بوده و حداقل تا قطر 5 سانتی متر قابل خم و برش می باشد.

قدرت نور زیاد و روشنایی بالای نئون فلکسی

نئون فلکسی‌های سیلیکونی از LED هایی با روشنایی فوق العاده بالا تولید شده و با داشتن تراکمی معادل 120 ال ای دی در هر متر، روشنایی زیاد و نوری با وسعت بی نظیر ایجاد خواهد کرد.

LED Neon Flex و کاربرد وسیع آن


چراغ های نئون فلکسی در چه محیط هایی قابل اجرا هستند؟

از جمله کاربردهای نئون فلکسی‌ها می توان موارد زیر را برشمرد:

 • مورد استفاده در بیلبوردها، تابلوها و نورپردازی سالن نمایشگاه ها و آمفی تئاترها
 • پر کاربرد در زیباسازی دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان ها
 • نورپردازی استخرها و زیر آب به کمک neon flex
 • مورد استفاده به عنوان منبع روشنایی در خودروها
 • پر کاربرد در نمایشگاه های هنری به منظور نورپردازی و جلوه بخشی به آثار
 • مورد استفاده به عنوان منبع روشنایی بخش در خانه ها یا محیط های کاری

فرآیند تولید چراغ های LED نئون فلکسی

فرآیند تولید لامپ های نئون فلکسی به دو بخش اصلی تقسیم می شود:

بخش اول: تولید نوار فلکسیبل ال ای دی: این نوار بستری برای قرار گرفتن منابع روشنایی فراهم کرده و برق آن را تامین خواهد کرد.

بخش دوم: افزودن پوسته سیلیکونی به نوار فلکسیبل: این پوسته به دو شیوه به نوار اضافه خواهد شد. روش اول: تولید نوار ال ای دی و افزودن سیلیکون به صورت اکستروژن یکپارچه و روش دوم: تولید لوله سیلیکونی و قرار دادن نوار ال ای دی در این لوله به صورت دستی.

چگونگی برش و اتصال چراغ های نئون فلکسی

برش و اتصال این چراغ های نئون فلکسی به دو روش زیر قابل انجام می باشد:

برش و اتصال نئون فلکسی با استفاده از روش لحیم کاری

 • مرحله 1. اندازه گیری طول
 • مرحله 2. تعیین موقعیت برش در LED Neon Flex
 • مرحله 3. برش فلکسی نئون
 • مرحله 4. جداسازی بخشی از سیلیکون از LED Neon Flex
 • مرحله 5. لحیم کردن کابل به نئون فلکسی توسط دستگاه لحیم
 • مرحله 6. پر کردن نئون فلکسی و درپوش انتهایی با سیلیکون
 • مرحله 7. تست روشنایی نئون
 • مرحله 8. انتظار برای خشک و جامد شدن سیلیکون

برش و اتصال چراغ های LED Neon Flex به روش لحیم کاری

برش و اتصال نئون فلکسی به کمک دوشاخه و بدون لحیم کاری

 • مرحله 1. اندازه گیری طول
 • مرحله 2. تعیین موقعیت برش در LED Neon Flex
 • مرحله 3. برش نئون فلکسی
 • مرحله 4. وصل اتصال دهنده ها به نئون
 • مرحله 5. وصل دوشاخه برق به فلکسی نئون
 • مرحله 6. تست روشنایی نئون

سری چراغ های نئون فلکسی خم در ضلع عمودی

این نوع LED Neon Flex ها از رتبه ایمنی IP67 برخوردار بوده و برای استفاده در فضای باز مناسب هستند.  سطح این چراغ ها به مرور زمان و در مجاورت نور خورشید زرد نمی شود. به همین منظور برای نشانه گذاری در فضای باز، نورپردازی داخلی و خارجی و نور پردازی نمای بیرون ساختمان ها پرکاربرد می باشند. علاوه بر آن، این نوع نئون فلکسی سیلیکونی ها در محیط های اسیدی و قلیایی، در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش آن مقاومت خوبی از خود به نمایش می گذارد.

چراغ های نئون فلکسی خم در ضلع عمودی

سری چراغ های نئون فلکسی قابل خم در ضلع افقی

این نوع neon flex نوری یکنواخت و بدون سایه تولید می‌کند. از این نوع چراغ‌ها به دلیل داشتن رتبه ایمنی  IP68 علاوه بر دکوراسیون داخلی و خارجی و نمای بیرونی ساختمان ها، برای نورپردازی زیر آب نیز می توان استفاده کرد.

چراغ های نئون فلکسی قابل خم در ضلع افقی

سری چراغ های نئون فلکسی با قابلیت خم سه بعدی

گروه دیگری از چراغ های LED Neon Flex، با داشتن امکان نورافشانی از دو جهت عمودی و افقی، به شکل سه بعدی تولید نور دارند. این چراغ ها از مواد سیلیکونی با خاصیت انعطاف پذیری قوی تولید شده‌اند. سطح حفاظت این چراغ ها IP67 می باشد. بدین ترتیب بدون نگرانی و ترس از آسیب دیدن، در محیط های مرطوب، دکوراسیون داخلی خانه یا محیط کار، نورپردازی مناظر و فضای باز و معماری ساختمان ها قابل استفاده هستند.

چراغ های نئون فلکسی با قابلیت خم سه بعدی

چراغ های نئون فلکسی با دور 360 درجه

این سری از چراغی‌های نئون فلکسی، به شکل گرد یا منحنی و با تکیه بر فناوری انتشار نور با زاویه 360 درجه، به زیبا سازی محیط کمک می‌کنند. این منابع نورانی به شکل خطوط مستقیم، دایره‌ای، منحنی و دیگر اشکال خاص و دفرمه یک چیدمان نورانی و هنری برای شما به وجود می‌آورند.

چراغ های نئون فلکسی با دور 360 درجه


گزینه‌های قابل سفارشی‌سازی در چراغ‌های  LED Neon Flex

در منابع نوری نئون فلکسی، گزینه‌های زیر قابل سفارشی‌سازی هستند:

 • بعد، ابعاد، اندازه: این چراغ‌ها در عرض، ارتفاع و ضخامت قابل انتخاب و سفارشی سازی هستند.
 • شکل: جهت نور دهی و شکل ظاهری چراغ‌های neon flex مطابق با سلیقه و خواست شما قابل پیاده‌سازی هستند. از جمله انواع این چراغ ها می‌توان به نئون باریک، نئون تخت، نئون مربعی شکل، نئون سه نما، نئون گرد 360 درجه، نئون خم سه بعدی و نئون مینی اشاره کرد.
 • رتبه‌بندی IP: رتبه‌بندی حفاظت چراغ‌های فلکسی نئون نیز مطابق با خواست کارفرما قابل سفارشی‌سازی می باشد. هرچه رتبه IP بالاتر باشد، چراغ ها در برابر آب و رطوبت مقاوم تر خواهند بود. بالاترین امتیاز حفاظت در برابر رطوبت، IP68 است.
 • طول: طول استاندارد چراغ‌های نئون فلکسی پنج متر است. با این حال، این گزینه نیز مطابق با خواسته خریدار قابل تغییر و انتخاب خواهد بود.
 • رنگ و دمای رنگ: چراغ‌های LED Neon Flex در طیف های رنگی RGB، RGBW، DMX512 RGB/RGBW، تک رنگ و سفید قابل تنظیم هستند.
 • CRI: CRI یا Color Rendering Index یا شاخص نمود رنگ، برای ایجاد جلوه‌های دقیق و ایجاد نوری نزدیک به نور طبیعی ضروری است. این چراغ ها تا Ra95 را پشتیبانی می کنند.
 • مصرف برق و میزان ولتاژ: میزان ولتاژ چراغ های نئون فلکسی در اندازه های 5، 12، 13، 24، 36 و 48 ولت متغیر می باشند. همچنین در این چراغ ها، با توجه به محیط اجرایی، میزان روشنایی نیز قابل تنظیم خواهد بود.
 • بسته بندی: چراغ های روشنایی نئون سیلیکونی در متراژ 5، 10، 50 و 100 متری بسته بندی می شوند. این محصولات را در جعبه ها یا کیسه های ضد الکتریسیته ساکن نگهداری می کنند.

نئون فلکسی، همه قابلیت ها در یک منبع روشنایی

چراغهای خطی (لاینر)

امروزه از نورهای خطی یا لاین های نوری به عنوان منبع نور اصلی جهت تامین روشنایی محیطی استفاده میشه و گزینه ی خیلی خوبی برای دیزاین های مدرن و مینیمال هستن. نورهای خطی در دسته منابع نوری بک لایت قرار گرفته و جهت نورپردازی عمومی یا GENERAL LIGHTING قرار دارند.

چراغ‌های لاینر با استفاده از منابع نوری ال ای دی و طراحی مینیمال علاوه بر نور با کیفیت، کاهش مصرف انرژی، راندمان و طول عمر بالا، جلوه‌ای ساده به فضای شما می بخشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک مدرن در طراحی داخلی ساختمان، استفاده از خطوط ساده و بی آلایش است تا در عین آرامش بخش بودن محیط، به افزایش عملکرد فضا کمک کند.اینجا کاربرد نورپردازی خطی و اهمیت استفاده از چراغ خطی ال ای دی مشخص می‌شود چون با سبک معماری مدرن همخوانی زیادی داشته و باعث افزایش حس آرامش‌بخش و سادگی فضای داخلی می‌گردد.

انواع چراغ خطی براساس کاربری

چراغ‌های خطی ال ای دی با توجه به نوع کاربرد می‌توانند در سه حالت توکار، روکار و آویز نصب شوند.

معماران و طراحان داخلی با توجه به نوع طراحی و انتظاری که از حس و زیبایی نور دارند از چراغ خطی توکار، روکار یا آویز با عرض نوری و طول دلخواه و همچنین اشکال هندسی مورد نظر استفاده می‌کنند.

نورانه

ایده‌های نورپردازی فضای مسکونی با چراغ خطی

روشنایی نه‌تنها از ادراک بصری پشتیبانی می‌کند، بلکه اثرات عاطفی و بیولوژیکی نیز دارد. ازآنجاکه درک بصری اولیه با نور به دست می‌آید، چراغ‌ها متناسب با شرایط محیط انتخاب می‌شوند. استفاده از نور خطی یا لاین نوری به صورت توکار در فضای مسکونی با توجه به اینکه فضای بصری کمتری را اشغال می‌کند، می‌تواند محیط را بزرگتر به نظر برساند.

چراغ خطی توکار یکی از پرفروش‌ترین محصولات روشنایی نورانه است که در دو حالت بدون لبه و لبه دار و در عرض های نوری مختلف و طول سفارشی تولید می‌گردد.

 1. چراغ خطی توکار با تابش نور به صورت یکنواخت علاوه بر زیبایی سبب بزرگتر به نظر رسیدن محیط خواهد شد.
 2. همچنین می‌توان از چراغ خطی توکار روی دیوار و در امتداد چراغ های خطی سقف بهره گرفت که به زیبایی و مدرنیته‌کردن فضا کمک می‌کند.
 3. چراغ خطی آویز در آشپزخانه می‌تواند بسیار مفید واقع گردد و علاوه بر نور باکیفیت روی فضاهایی همچون جزیره‌ها زیبایی خاصی به فضا ببخشد.
 4. نور مخفی خطی در فضای نشیمن و اتاق ها برای ایجاد یک فضای دلچسب و رمانتیک با آرامش بصری بالا ایده جذابی است.

ایده‌های نورپردازی فضای اداری با چراغ خطی

انتخاب نور مناسب در فضای اداری بر شرایط کاری، راندمان و زیبایی کلی فضا تأثیر می گذارد. کارکنان در یک محیط کار با نور مناسب عملکرد بهتری خواهند داشت. همچنین باید به طرح نورپردازی و تأثیری که در بازدیدکنندگان از محل شما ایجاد می‌کند توجه شود. در فضای اداری برای جلوگیری از خستگی نیاز به نور طبیعی داریم، مطالعات نشان می‌دهد که دفاتر روشن با نور سالم به ایجاد انگیزه و افزایش بهره وری کارکنان کمک می‌کند.

چراغ‌های خطی نورانه با استفاده از ماژول LED شرکت ترایدونیک اتریش با 5 سال گارانتی و تحت استاندارد ZAGA بهترین انتخاب در رسیدن به این اهداف است.

در پروژه‌های اداری از جمله دفتر کارگزاری آگاه و دفتر اداری شرکت پاک چوب از چراغ‌های خطی نورانه استفاده شده است که می‌توانید در وب‌سایت نورانه مشاهده کنید.

نورانه

 1. در فضای اداری با توجه به نوع معماری و چیدمان وسایل می‌توانید از چراغ خطی در اشکال هندسی مختلف مثلاً مستطیل یا L شکل استفاده کنید.
 2. در اتاق کنفرانس استفاده از چراغ خطی آویز با نور یکنواخت و طبیعی در بالای میز کنفرانس می‌تواند به افزایش تمرکز افراد کمک کند.
 3. استفاده از چراغ خطی در لوورهای چوبی و گچی روی سقف و دیوار از ایده‌های معمارانه و خلاقانه نورپردازی خطی است.
 4. چراغ خطی دو طرفه با تابش نور هم‌زمان به صورت مستقیم و غیر مستقیم علاوه بر آرامش بصری بالا امکان کنترل نور در هر طرف بصورت جداگانه را فراهم خواهد نمود.
 5. نور خطی در فضا های اداری و تجاری برای هدایت افراد به سمت اهداف مورد نظر به‌ویژه در راهروها گزینه مناسبی است.

ایده‌های نورپردازی فضای فروشگاهی با چراغ خطی

نحوه نورپردازی فروشگاه‌ها و مراکز خرید از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا تأثیر بسزایی در میزان خرید و رضایتمندی مشتریان دارد. چراغی که در فروشگاه استفاده می‌گردد باید علاوه بر تأمین نور کافی و ایجاد حس سادگی، باعث تشخیص رنگ صحیح و طبیعی کالا برای رضایتمندی مشتریان گردد.

چراغ‌های خطی نورانه با استفاده از LED با شاخص نمود رنگ (CRI) بالای 90 باعث می‌شود رنگ واقعی اجسام دیده شود.

 1. چراغ خطی آویز در سقف‌های با ارتفاع زیاد گزینه بسیار مناسبی است؛ زیرا با استفاده از اکسسوری های آویز و به آسانی می‌توان چراغ های خطی را با ارتفاع دلخواه از زمین نصب نمود و شدت روشنایی را افزایش داد.
 2. چراغ خطی به‌صورت ممتد در فروشگاه‌های بزرگ می‌تواند راهکار خوبی برای هدایت مشتریان به سمت اهداف مورد نظر باشد.
 3. در بخش‌هایی از فروشگاه که می خواهیم کالای جدیدی معرفی کنیم می توانیم از چراغ خطی با اشکال هندسی یا منحنی استفاده کنیم.

در پروژه‌های فروشگاهی از جمله هایپر می و مرکز خرید سانا سنتر از چراغ های خطی نورانه استفاده شده است، برای مشاهده ایده‌های بیشتر به وب‌سایت نورانه مراجعه کنید.

ایده‌های نورپردازی خطی ویلا

ویلا مکانی برای استراحت و تفریح است و طراحی فضای آن با توجه به ویژگی های اقلیمی و نیاز ساکنین انجام می‌گیرد. نورپردازی ویلا از لحاظ زیبایی و ایجاد فضایی شیک و مدرن حائز اهمیت بوده و بر این اساس استفاده از لاین های نوری در نورپردازی خطی گزینه بسیار مناسبی است.

 1. نورپردازی خطی سقف و امتداد آن روی دیوارها که علاوه بر تأمین روشنایی مطلوب جلوه‌ای لوکس به فضا می‌بخشد.
 2. نور مخفی خطی در فضای نشیمن و اتاق‌ها برای ایجاد یک فضای آرامش‌بخش و رمانتیک ایده‌ای جذاب است.
 3. استفاده از قرنیز نوری یک فضای شیک و مدرن را به ارمغان می‌آورد.
 4. چراغ های خطی آویز در بالای میز غذا خوری علاوه بر تأمین نور یکنواخت، حس زیبایی خاصی را ایجاد می‌کند.
 5. نصب چراغ های لاین نوری در میان لوورها روی سقف و دیوار برای ایجاد فضایی مدرن و شیک مناسب است.

نورپردازی خطی نما

بهره‌گیری از نورپردازی خطی برای نمای ساختمان ایده خلاقانه‌ای است که باعث زیبایی و نمایان شدن ساختمان در شب می‌گردد. نکته حائز اهمیت در نورپردازی نما این است که از چراغ های متناسب با شرایط سخت آب‌وهوایی استفاده گردد. همچنین با توجه به اینکه نصب یا تعویض چراغ نما کار بسیار دشواری است پیشنهاد می‌شود از چراغ با عمر بالا استفاده گردد. در این میان چراغ خطی ضد آب نورانه با نام لاین ویو (VIEW) با درجه حفاظت دربرابر رطوبت و گرد و غبار و IP68 گزینه بسیار مناسبی است.


دسته‌بندی