آیا خانه شما راهرو داشته و برای روشنایی آن به دنبال ایده های ناب هستید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا پیشنهادات جذاب و منحصر به فردی برای نورپردازی راهروها و ورودی خانه در اختیار شما قرار دهیم.

آنچه در این مطلب می خوانید:

 • آشنایی با راهروهای مختلف
 • راهروهایی به سبک ویکتوریایی یا کلاسیک
 • راهروهایی به سبک مدرن و امروزی
 • راهروهای تاریک
 • راهروهای باریک
 • راهروهای سقف کوتاه
 • ایده هایی برای نورپردازی راهروها
 • استفاده از نور طبیعی در راهرو
 • با چراغ های راهرو، یک نقطه کانونی ایجاد کنید
 • چراغ های تکی را به صورت گروهی آویزان کنید
 • اهمیت وجود میز کنسول و چراغ در نورپردازی راهرو و زیبایی آن
 • از المان های هنری برای نورپردازی کمک بگیرید
 • نورپردازی راهرو به کمک چراغ دیواری
 • نورپردازی راهرو با چراغ کنارپله
 • برای نورپردازی راهرو به سراغ آباژورهای کاغذی بروید
 • استفاده از چراغ‌های شیشه‌ای دودی در نورپردازی راهرو و ایجاد فضایی هنری
 • چراغ دفنی
 • سیستم روشنایی هوشمند برای نورپردازی راهروها
 • ایجاد حال و هوای قدیمی با چراغ های فانوسی
 • نکات مهم برای جلوه بخشی بیشتر به نور راهروها
 • استفاده از نورپردازی تاکیدی در راهرو برای لمس یک حس لذت بخش
 • با آینه به فضای راهرو وسعت بیشتری ببخشید
 • نورپردازی راهروهای بدون پنجره
 • سوالات متداول در مورد نورپردازی راهرو
 • نورپردازی راهرو اولین دیدگاه را در مهمان شما ایجاد می کند
 • خرید المان های نورپردازی راهرو با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت

راهروها معمولا باریک و تاریک بوده و راه عبور نور طبیعی را می بندند. وجود یک نورپردازی خاص و مناسب می تواند روی این بخش و کل چیدمان خانه شما اثر گذارد. این اصل را فراموش نکنید که مهمانان در بدو ورود به خانه در ابتدا با راهروی شما مواجه خواهند شد. وجود یک نور خوب، حال و هوای آنان را تغییر خواهد داد.

خوشبختانه، ایده های جذاب زیادی برای نورپردازی راهرو وجود دارند که این بخش از خانه را زیبا و پرکاربرد تر می سازند.

آشنایی با راهروهای مختلف

راهروهای گوناگون به روش های مختلفی برای نورپردازی نیاز دارند. آشنایی با این روش ها، انتخاب گزینه مناسب را برای شما ساده تر و آگاهانه تر خواهد ساخت.

راهروهایی به سبک ویکتوریایی یا کلاسیک

راهروی خانه هایی با سبک معماری ویکتوریایی، باید با المان هایی روشن شوند که حال و هوای دوران ویکتوریا را در شما زنده کنند. استفاده از چراغ های مدرن در نورپردازی راهروی این خانه ها، اصلا مناسب و هماهنگ با دکوراسیون داخلی نیست. چراغ های آویز، لوستر و چراغ های دیواری رترو و به سبک کلاسیک برای این هدف بهترین انتخاب هستند.

راهروهایی به سبک مدرن و امروزی

این نوع راهرو در دسته مینیمالیستی قرار می گیرد. در این راهروها وسایل روشنایی و چراغ ها می بایست آگاهانه انتخاب شده و قرار گیرند تا فضا شلوغ به نظر نرسد. در نورپردازی راهرو های مدرن معمولا از چراغ سقفی توکار، لوستر و آویز مدرن یا نورهای نقطه ای استفاده می شود تا هم نور کافی در محیط تولید شده و هم خلوت و ساده به نظر برسند. اضافه کردن یک اثر یا تابلوی هنری ساده و به سبک مدرن نیز چیدمان راهروهای امروزی را بی‌نظیر می سازد.

راهروهای تاریک

راهروهایی که از نور طبیعی یا  داشتن پنجره محروم هستند، برای زنده و روشن بودن، به نور اضافی نیاز دارند. نورپردازی راهرو به سبک لایه‌ای برای این فضاها بهترین انتخاب بوده و یک راهروی دلباز را در غیاب نور طبیعی ارائه خواهد داد.

راهروهای باریک

نورپردازی راهروهای باریک به دقت بیشتری نیاز دارند. زیاده روی در استفاده از وسایل تزئینی و لوازم روشنایی در این راهروها ممکن است ظاهر آنها را خراب کرده و به هم بریزد. در راهروهای باریک باید از فضا تا حد امکان به صرفه استفاده کرد. به همین منظور استفاده از چراغ هایی که کمترین فضا را اشغال می کنند، برای نورپردازی مناسب تر است. مثلا چراغ سقفی توکار، لاینر یا ال ای دی های خطی برای این فضاها ایده آل اند اما لوسترها و چراغ های آویز بزرگ در این مورد کارایی ندارند. قرار دادن آینه به دیوار این راهرو ها در هدایت بهتر نور و روشن تر کردن فضا کمک کننده خواهد بود.

راهروهای سقف کوتاه

در نورپردازی راهروهایی با سقف کوتاه، المان های محدودی پیش رو می باشد. استفاده از آویزها و لوسترها، رفت و آمد در این فضا را با مشکل مواجه خواهند ساخت. به نظر می رسد برای نورپردازی این فضا بهترین گزینه چراغ سقفی توکار، لاینر و چراغ دیواری باشد تا فضای بین سقف و کف اتاق کمتر اشغال شود. نصب چراغ ال ای دی نواری در بالای دیوار به افزایش درخشندگی، بازتر و بزرگتر نشان دادن راهروی شما کمک خواهد کرد.

ایده هایی برای نورپردازی راهروها

در ادامه شما را با ایده های ناب، جدید و جذاب نورپردازی راهرو، بدون در نظر گرفتن اندازه و شکل این بخش از خانه، آشنا خواهیم کرد.

استفاده از نور طبیعی در راهرو

پیش از آنکه به سراغ انواع نورپردازیمصنوعی راهرو برویم، قصد داریم در مورد بهترین گزینه برای روشنایی راهروها یعنی نور طبیعی صحبت کنیم. اگر خانه جدیدی می‌سازید و در نقشه آن راهرو در نظر گرفته اید، این فرصت را از دست ندهید که راه ورود نور طبیعی را به داخل خانه باز کنید.

برای این منظور لایت روف یا پنجره های سقفی در راهروها انتخابی ایده آل بوده و فضا را به طرز باور نکردنی در طول شبانه روز نورانی و دل انگیز می سازند. به واسطه این نورگیرها یا پنجره های سقفی، در روز، از نور خورشید بهره خواهید بود و در شب هنگام از نور ماه و ستارگان غرق در لذت خواهید شد به خصوص زمانی که ماه کامل است و شب مهتابی.

با چراغ های راهرو، یک نقطه کانونی ایجاد کنید

نورپردازی راهرو باید در جهت جلب توجه مهمانان باشد؛ زیرا اولین مکانی است که با ورود به خانه دیده خواهد شد. محدود بودن این بخش از خانه، فضای کمی را برای چیدمان در اختیار شما خواهد گذاشت. به همین دلیل استفاده از المان ها و وسایل روشنایی مناسب از شلوغ شدن راهروها پیشگیری کرده و به زیبایی آن خواهد افزود.

برای نورپردازی راهرو، ابتدا، یک نقطه کانونی ایجاد کرده و سپس سبک بقیه چیدمان خانه را بر اساس آن تنظیم نمایید. مثلا شما می توانید با اضافه کردن یک چراغ آویز بزرگ یا یک وسیله تزئینی در راهرو، به فضای آن وسعت ببخشید.

چراغ های تکی را به صورت گروهی آویزان کنید

یک ایده جذاب و مدرن برای نورپردازی راهرو، گروه بندی سه گانه لامپ ها است که از سقف راهرو آویزان می شوند. این ایده برای افرادی که لوستر شیشه ای را بیش از اندازه سلطنتی دانسته و برای نورپردازی مناسب نمی بینند، بی نظیر است. قرار گرفتن چراغ های تکی در کنار هم و در انتهای راهرو، چشم مهمانان را به سمت خود کشانده و سالن را بزرگتر نشان خواهد داد.

اهمیت وجود میز کنسول و چراغ در نورپردازی راهرو و زیبایی آن

برای راهروهای باریک، وجود یک میز کنسول، یک چراغ دیواری یا رومیزی با نور ملایم و یک گلدان گل زیبا ایده ای عالی است. این میزها فضای کمی را اشغال کرده و به راهروی شما جلوه و زیبایی می بخشند. قرار دادن اشیاء دیگری مانند قاب عکس، شمع، کلید و ... بر روی این میز جذابیت آن را دوچندان خواهد کرد.

از المان های هنری برای نورپردازی کمک بگیرید

راهرو اولین دید از خانه را به نمایش خواهد گذاشت. بنابراین، باهوش باشید و با استفاده از چراغ های سقفی هنری، خاص و منحصر به فرد، فضای داخلی خانه خود را تاثیرگذارتر به نمایش بگذارید.

نورپردازی راهرو به کمک چراغ دیواری

در نورپردازی راهرو های بزرگ می توان از چراغ های دیواری نیز استفاده کرد. این چراغ ها بالای میز کنسول یا در کنار چوب لباسی و جاکفشی دیواری قرار گرفته و نور مورد نیاز را تامین می نمایند.

نورپردازی راهرو با چراغ کنارپله

با استفاده از چراغ کنارپله ای مهمانان خود را در راهرو به گرمی همراهی خواهید کرد. در خانه هایی که راهروها به پله منتهی می شوند، وجود چراغ کنارپله برای داشتن دید بهتر و حرکت ساده تر افراد، لازم و ضروری به نظر می رسد. نور تابیده شده از این چراغ ها، فضای اطراف پله ها را روشن و رمانتیک خواهد کرد.

برای نورپردازی راهرو به سراغ آباژورهای کاغذی بروید

در یک خانه هنری و مدرن، برای نورپردازی راهروها می توان از آباژورهای کاغذی نیز استفاده کرد. مزیت این المان های روشنایی قابل بازیافت و طبیعت دوست بودن آنها است.

استفاده از چراغ‌های شیشه‌ای دودی در نورپردازی راهرو و ایجاد فضایی هنری

چراغی هایی با حباب شیشه ای دودی، به شکل پنج ضلعی با طرح الماس، زرق و برق را به راهروی شما هدیه می دهند. این نوع چراغ سقفی بسیار شیک و جذاب بوده و جلوه نور منحصر به فردی در فضای اطراف خود به نمایش می گذارد.

چراغ دفنی

چراغ دفنی در نورپردازی راهرو بسیار کارایی دارد. این چراغ ها روی زمین یا پایین دیوارها و در داخل زمین نصب می شوند. چراغ های دفنی به اندازه کافی محکم بوده و زیبایی خیره کننده ای به راهروی شما می بخشند.

سیستم روشنایی هوشمند برای نورپردازی راهروها

وجود یک سیستم روشنایی هوشمند در راهرو، امکان کنترل چراغ ها را به کمک گوشی تلفن همراه ممکن می سازد. با این کار، قادر خواهید بود پیش از ورود به خانه، تمام چراغ های راهرو را روشن کرده و در تاریکی گیر نیفتید. مجهز کردن نورپردازی راهرو به یک تایمر خودکار، خاموش و روشن شدن اتوماتیک چراغ ها را با ورود به خانه و خروج از آن به سادگی امکان پذیر خواهد ساخت.

ایجاد حال و هوای قدیمی با چراغ های فانوسی

یک ایده عالی برای نورپردازی راهروهایسقف بلند، چراغ های فانوسی است. حس و حالی که این چراغ ها با طرح قدیمی خود القا می کنند، بی نظیر است.

نکات مهم برای جلوه بخشی بیشتر به نور راهروها

در نورپردازی راهرو، در نظر گرفتن برخی از نکات، حال و هوای این بخش از خانه را دگرگون خواهد ساخت.

استفاده از نورپردازی تاکیدی در راهرو برای لمس یک حس لذت بخش

برای نورپردازی راهرو های باریک، نورافشانی تاکیدی یک ایده عالی به نظر می رسد. این چراغ ها به راهرو روشنایی بخشیده و زیبایی منحصر به فردی را به فضای آن خواهند داد. بهترین موقعیت قرار گرفتن نورهای تاکیدی از ابتدا به انتهای راهرو است تا چشم ها را از یک سر به سر دیگر با خود همراه سازد.

از نورپردازی تاکیدی برای برجسته کردن آثار هنری، نقاشی های دیجیتال، صنایع دستی، نقاشی های رنگ روغن و غیره که به دیوار راهرو نصب شده اند، استفاده می شود.

با آینه به فضای راهرو وسعت بیشتری ببخشید

ممکن است از چراغ‌های آویز بزرگ برای روشن کردن راهرو کمک گرفته باشید. شما می توانید با قرار دادن هوشمندانه یک آینه بزرگ، فضای راهرو را وسیع تر، روشن تر و دلبازتر نشان دهید. تزئین آینه با گیاهان گلدانی یا آویزهای خاص، به منحصر به فرد شدن چیدمان داخلی شما کمک زیادی خواهد کرد. برای آویزان کردن گیاهان می توان از زنجیر بلند، کابل یا نخ های بافته شده کمک گرفت.

نورپردازی راهروهای بدون پنجره

اگر راهروی خانه شما فاقد پنجره است، نگران تاریکی آن نباشید. شما با چند ایده جذاب می توانید به نور مصنوعی، جلوه ای طبیعی ببخشید. برای این کار چراغ های توکار، لاینر و ال ای دی های خطی مخفی بهترین انتخاب هستند. نور با دمای رنگ گرم شباهت بیشتری به نور طبیعی روز داشته و حال و هوای بهتری را به نورپردازی راهروی شما خواهد بخشید.

سوالات متداول در مورد نورپردازی راهرو

سوال: برای نورپردازی راهرو، چراغ ها را در کجا قرار دهیم؟

پاسخ: در راهروهایی با طول بیشتر، چراغ‌های سقفی را از ابتدا تا انتهای راهرو قرار دهید. اگر یک میز کنسول در راهرو خود دارید یا یک اثر هنری به دیوار آویزان کرده اید، با نورپردازیتاکیدی، زیبایی آنها را به رخ بکشید.

سوال: فاصله استاندارد چراغ های آویز در راهرو تا زمین چقدر است؟

پاسخ: در یک طراحی داخلی استاندارد، چراغ باید 2 متر و 15 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشید. اگر سقف راهرو کوتاه است، بهتر است از چراغ های آویز در نورپردازی آن استفاده نشود.

سوال: برای روشن ترشدن راهرو چه پیشنهادی دارید؟

پاسخ: استفاده از رنگ های خنثی برای رنگ آمیزی دیوارها، قرار دادن آینه در جای مناسب در راهرو و قرار دادن یک جفت لامپ همسان به صورت متقارن یا اجرای چراغ های لاینر در طول مسیر به روشن تر شدن فضای این بخش از خانه کمک خواهد کرد.

نورپردازی راهرو اولین دیدگاه را در مهمان شما ایجاد می کند

در این مقاله سعی کردیم در مورد نورپردازی راهرو که همچون ویترین خانه شماست، اطلاعات دقیق و کاملی را در اختیارتان قرار دهیم. برای آنکه مهمان برداشت درست و دیدگاه خوبی را از خانه شما در ذهن به ثبت برساند، از المان ها و چراغ های مناسب برای نورافشانی آن کمگ بگیرید. همه نوع چراغی برای نورپردازی راهروی شما مناسب نیستند؛ لذا به سراغ گزینه هایی بروید که این بخش از خانه شما را جذاب تر و منحصر به فرد جلوه دهند.

خرید المان های نورپردازی راهرو با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت

برای خرید لوازم و وسایل نورپردازی، اعتماد به یک فروشگاه معتبر و صاحب نام بهترین اقدام است. اسمارت سنس یکی فروشگاه های بزرگ اینترنتی است که المان های روشنایی بخش متنوعی را برای نورپردازی آشپزخانه، راهرو، محوطه باز و ... عرضه داشته و به فروش می رساند.

کارشناسان اسمارت سنس برای نورپردازی راهروی ساختمان شما، ایده ها و پیشنهادات خاص و جدیدی ارائه داده و شما را به یک خرید مطمئن و آگاهانه دعوت می نمایند. کافی است به وب سایت این فروشگاه آنلاین سری زده، محصولات آن را مشاهده کرده و پس از بررسی مشخصات و قیمت آنها، گزینه مناسب را خریداری نمایید.