اشتباه رایج در نورپردازی اتاق پرو

رایج‌ترین اشتباه استفاده از چراغ‌های سقفی توکار یا دانلایت با زاویه بسته است که با ایجاد سایه‌های قوی ظاهر طبیعی را از بین برده و ظاهر را نازیبا نشان می‌دهد.

نکات مهم در نورپردازی اتاق پرو یا میز آرایش

از چه دمای رنگ نوری استفاده کنیم؟

اگر برای نورپردازی در خانه به دنبال نورهای خطی عمودی کنار آینه هستید بهترین انتخاب نور طبیعی یا 4000 کلوین می‌باشد. اما در فروشگاه‌های لباس، مزون و... به این بستگی دارد که چه نوع لباسی می‌فروشید. برای مثال لباس‌های ورزشی زیر نور حدود 4000 کلوین بهتر دیده شده و برای لباس‌های مجلسی و شب، نورهای با دمای رنگ پایین 2700-3000 کلوین توصیه می‌شود.

 تکنولوژی‌های جدید نورپردازی این امکان را به مشتری می‌دهد که خودش نور اتاق پرو را تنظیم کند. این تنظیم می‌تواند با زمان و مکانی که با لباس می‌خواهید بروید انجام شود و نور بسته به شرایط از گرم به سرد قابل تنظیم می‌باشد.

چه نوع نورپردازی استفاده کنیم؟

نکته کلیدی در نورپردازی اتاق پرو، روشنایی عمودی با استفاده از چراغ‌های خطی روکار و توکار است. نورهای عمودی در پیرامون آینه می‌تواند کمک کننده باشد. از آنجایی که نور از بالا می‌تواند سایه‌های نامناسب ایجاد می‌کند، نورپردازی از روبرو می‌تواند این سایه‌ها را از بین ببرد.

از چه نمود رنگی استفاده کنیم؟

ترجیحا نمود رنگ بالای 90 را انتخاب کنید تا رنگ‌ها به رنگ واقعی خود نزدیک باشند.

به چه مقدار نور نیازداریم؟

مقدار نور مورد نیاز بین 200-300 لوکس پیشنهاد می‌شود همچنین با اضافه کردن دیمر به چراغ‌ها می‌توانید به راحتی شدت نور کنار آینه را تنظیم کنید.