بایگانی نوشته‌ها

مقایسه چراغ ال ای دی SMD و COB و بیان تفاوت‌ها و شباهت‌های آنها

مقایسه چراغ ال ای دی SMD و COB و بیان تفاوت‌ها و شباهت‌های آنها

حتما شما نیز تا به حال از نورپردازی به شیوه سنتی دست کشیده و به چراغ ال ای دی‌ها روی آورده اید. این چراغ‌های روشنایی بخش فقط در مصرف انرژی کارآمد نبوده و نور با کیفیت ارائه نمی‌دهند بلکه 25 برابر بیشتر چراغ‌های قدیمی و سنتی دوام آورده و عمر می‌کنند.چراغ ال ای دی انواع مختلفی دارد و که هر کدام از آنها کارایی مخصوص به خود را داشته و در مکان‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دو نوع اصلی چراغ‌های LED، چراغ‌های دیودی قابل نصب روی سطح (SMD) و چراغ‌های چیپ روی برد (COB) هستند که دارای مزایای منحصربه‌فردی می‌باشند. در این بخش از اسمارت سنس می‌خواهیم در مورد این دو نوع چراغ ال ای دی بیشتر صحبت کرده و اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار شما قرار دهیم تا بدین ترتیب انتخاب و خرید آگاهانه‌تر و مطمئن‌تری را برای شما رقم زنیم. پس ما را تا انتها همراهی فرمایید.
آشنایی با درجه حفاظت ip و نحوه استفاده از آن در انتخاب منابع روشنایی

آشنایی با درجه حفاظت ip و نحوه استفاده از آن در انتخاب منابع روشنایی

زمانی که نوبت به نورپردازی فضای باز می‌رسد، درجه حفاظت ip اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهد کرد. اما این درجه حفاظتی چیست و چطور از این المان برای انتخاب و خرید چراغ‌ها استفاده می‌شود؟ در این مقاله از اسمارت سنس در نظر داریم به معرفی این فاکتور مهم در منابع روشنایی پرداخته و شما را با آن آشنا کنیم. پس ما را تا انتها همراهی کنید.
دمای رنگ چیست و چگونه در انتخاب لامپ به خریدار یاری می‌رساند؟

دمای رنگ چیست و چگونه در انتخاب لامپ به خریدار یاری می‌رساند؟

در زمان خرید چراغ‌های LED دمای رنگ عاملی مهم تلقی خواهد شد. این دما برای هر فضا با توجه به میزان نور مورد نیاز آن و استفاده‌ای که از محیط می‌شود، مورد توجه قرار گرفته و انتخاب می‌گردد. شاید تا به حال چیزی در مورد دمای رنگ نشنیده‌اید و برای شما این سوال مطرح شده باشد که دمای رنگ چیست و چگونه می‌توان از آن برای انتخاب لامپ مناسب کمک گرفت. در این مقاله از اسمارت سنس سعی داریم به سوالات شما در این مورد پاسخ داده و در مورد یک چراغ با دمای رنگ نور مناسب اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان با ما بمانید.
آشنایی کامل با توان و لومن و نحوه استفاده از آنها در زمان خرید منابع روشنایی

آشنایی کامل با توان و لومن و نحوه استفاده از آنها در زمان خرید منابع روشنایی

توان و لومن واحدهای اندازه‌گیری شدت و قدرت نور خارج شده از لامپ‌ها هستند. شناخت این واحدها و اعدادی که در کنار آنها نوشته شده‌اند، به شما در انتخاب و خرید یک لامپ مناسب و ایده‌آل یاری خواهد رساند. پس، پیش از اقدام به خرید منبع روشنایی بخش خود، بهتر است با نحوه تبدیل لومن به وات، مشخصه‌های محوطه‌ای که قرار است نورپردازی شود و انواع چراغ‌ها و فناوری‌های به کار رفته در تولید آنها بیشتر آشنا شوید. بدین ترتیب بهترین لامپ را انتخاب کرده و خرید آگاهانه و مطمئن‌تری را تجربه خواهید کرد. این مقاله یک راهنمای جامع و کامل در مورد توان و لومن بوده و اطلاعات مفید و پرکاربردی را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.
آیا چراغ استخری برای نورپردازی داخل آب ایمن و مناسب است؟

آیا چراغ استخری برای نورپردازی داخل آب ایمن و مناسب است؟

چراغ استخری برای نورپردازی اطراف و داخل استخر بهترین انتخاب است. به کمک این چراغ‌های پرکاربرد، از استخر و فضای اطراف آن حتی در شب هنگام نیز لذت برده و استفاده خواهید کرد. چراغ‌های LED استخری به دلیل مجهز بودن به یک لایه حفاظتی اضافه و مشخصه های منحصر به فرد، ایمنی شما را در هنگام شنا در برابر برق‌گرفتگی تضمین خواهند کرد. در این مقاله از اسمارت سنس در نظر داریم در مورد چراغ استخری، کاربردها و ویژگی‌های خاص آنها اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چراغ‌های ال ای دی چگونه استخر شما را به طور مطمئن و ایمن، نورانی می کنند؟ یا چرا چراغ ضد آب استخری امن‌ترین منبع روشنایی برای نورپردازی داخل آب است؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...