بایگانی نوشته‌ها


ایده هایی برای استفاده از چراغ دفنی

ایده هایی برای استفاده از چراغ دفنی

عمدتا همه خصوصا معماران به نورهای دانلایت عادت دارند. این در حالی هست که نورهای آپلایت که یکی از مدلهای انها چراغهای دفنی میباشند میتواند با آرامش بصری زیاد  فضای زیبایی ایجاد کنند.این مدل نورپردازب هم به عنوان نور عمومی و هم نور تاکیدی مورد استفاده دارند. البته عملکردشان در نور تاکیدی ایجاد خطوط نور تاکیدی است .حتی در کاربری مسکونی هم میتوان از آنها استفاده کرد.کاربرد رایج آنها در نورپردازی نما برای تاکید بر المان های عمودی است.

ایده ها و نکات نورپردازی در سرویس بهداشتی

ایده ها و نکات نورپردازی در سرویس بهداشتی

وقتی نوبت به نورپردازی فضاهای داخلی می رسد، معمولا حمام کمترین توجه را به خود جلب می کند.شما با ایجاد چند سناریوی مختلف میتوانید با استفاده از نورپردازی اصولی از حمام خود لذت ببرید. نورپردازی اصولی در حمام و هنگام صبح ما را کاملا سرحال می‏ آورد، در حالیکه به هنگام شب و قبل از خواب موجب آرامش می ‏شود. در اینجا ما ایده ها و نکات مهم در مورد نورپردازی حمام را به شما ارائه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنید که با استفاده از نورپردازی از حمام خود نهایت استفاده را خواهید برد.

ریسه استریپ ( ریسه شلنگی ) و ایده های اجرای نورمخفی

ریسه استریپ ( ریسه شلنگی ) و ایده های اجرای نورمخفی

نورپردازی  یک قسمت مهم از دکوراسیون تبدیل شده اند و باعث برجسته شدن سبک دکوراسیون میشود.یکی از سبکهای نورپردازی استفاده از نورمخفی میباشد.نور مخفی یکی از تکنیک های پایه ای در نورپردازی بشمار میرود و باعث حس آرامش در محیط خانه میشود. در این روش منبع نوردر داخل حفره یا شیاری قرار گرفته و به صورت غیر مستقیم از طریق بازتاب، نور منتشر میگردد.

دمای رنگ نور چیست؟

دمای رنگ نور چیست؟

هنگام تغییر نور پردازی در منزل شاید سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد.مثلا تفاوت نور زرد با سفید همچنین تفاوت نورآفتابی،مهتابی و یا طبیعی در چیه و اینکه چه نوری از لحاظ رنگی مناسبه فضایه منه.به طور خلاصه دمای  دمای رنگ یا کلوین پایین تر، گرمتر بوده و به زردی گرایش دارند (2500-3000کلوین)، دمای رنگ های بالاتر سردتر هستند (3500-4500) و بالاتر از آن در حدود 5000-6500 به نور روز شباهت دارند.

نورپردازی کابینت، خلق یک فضای جذاب تنها با کمک نور

نورپردازی کابینت، خلق یک فضای جذاب تنها با کمک نور

کابینتی که در حالت عادی ممکن است یکنواخت دیده شود، با استفاده از نورپردازی منظره چشم نوازی را میسازد.اگر احساس میکنید در هنگام آشپزی و کار در آشپزخانه نور کافی وجود ندارد، بهترین گزینه نورپردازی مناسب در زیرکابینت میباشد. این نوع نورپردازی می تواند برای استفاده روزمره بسیار مفید باشد و همچنین در افزایش زیبایی و بزرگ جلوه دادن آشپزخانه شما بسیار کمک می کند.یکی از بخش‌های مهم هر خانه، آشپزخانه آن است که به همان نسبت روشنایی این مکان نیز اهمیت بسیاری دارد. نور کم در آشپزخانه یا به طور کلی در محیط‌های کاری، موجب کلافگی و سردرگمی خواهد شد؛ زیرا میدان دید کم‌تر می‌شود و این امر در طولانی مدت بر نوع عملکرد و کارکرد تأثیر منفی خواهد گذاشت

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...