بایگانی نوشته‌ها

ایده‌هایی برای استفاده از چراغ دفنی

ایده‌هایی برای استفاده از چراغ دفنی

عمدتا همه خصوصا معماران به نورهای دانلایت عادت دارند. این در حالی هست که نورهای آپلایت که یکی از مدل‌های آنها چراغ‌های دفنی می‌باشند می‌تواند با آرامش بصری زیاد فضای زیبایی ایجاد کنند. این مدل نورپردازی هم به عنوان نور عمومی و هم نور تاکیدی مورد استفاده دارند. البته عملکردشان در نور تاکیدی ایجاد خطوط نور تاکیدی است. حتی در کاربری مسکونی هم می‌توان از آنها استفاده کرد. کاربرد رایج آنها در نورپردازی، نما برای تاکید بر المان‌های عمودی است.
ایده‌ها و نکات نورپردازی در سرویس بهداشتی

ایده‌ها و نکات نورپردازی در سرویس بهداشتی

وقتی نوبت به نورپردازی فضاهای داخلی می‌رسد، معمولا حمام کمترین توجه را به خود جلب می‌کند. شما با ایجاد چند سناریوی مختلف می‌توانید با استفاده از نورپردازی اصولی از حمام خود لذت ببرید. نورپردازی اصولی در حمام و هنگام صبح ما را کاملا سرحال می‏ آورد، در حالیکه به هنگام شب و قبل از خواب موجب آرامش می ‏شود. در اینجا ما ایده‌ها و نکات مهم در مورد نورپردازی حمام را به شما ارائه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنید که با استفاده از نورپردازی از حمام خود نهایت استفاده را خواهید برد.
ریسه استریپ (ریسه شلنگی) و ایده‌های اجرای نور مخفی

ریسه استریپ (ریسه شلنگی) و ایده‌های اجرای نور مخفی

نورپردازی یک قسمت مهم از دکوراسیون تبدیل شده‌اند و باعث برجسته شدن سبک دکوراسیون می‌شود. یکی از سبک‌های نورپردازی استفاده از نور مخفی می‌باشد. نور مخفی یکی از تکنیک‌های پایه‌ای در نورپردازی بشمار می‌رود و باعث حس آرامش در محیط خانه می‌شود. در این روش منبع نور در داخل حفره یا شیاری قرار گرفته و به صورت غیر مستقیم از طریق بازتاب، نور منتشر می‌گردد.
دمای رنگ نور چیست؟

دمای رنگ نور چیست؟

هنگام تغییر نور پردازی در منزل شاید سوالاتی در ذهن شما وجود داشته باشد. مثل تفاوت نور زرد با سفید، تفاوت نورآفتابی، مهتابی و یا طبیعی، چه نوری از لحاظ رنگی مناسب فضاست و غیره. به طور خلاصه دمای رنگ یا کلوین پایین تر، گرمتر بوده و به زردی گرایش دارند (2500-3000 کلوین)، دمای رنگ‌های بالاتر سردتر هستند (3500-4500) و بالاتر از آن در حدود 5000-6500 به نور روز شباهت دارند.
نور مخفی کابینت و روش‌های نورپردازی کابینت، خلق یک فضای جذاب تنها با کمک نور

نور مخفی کابینت و روش‌های نورپردازی کابینت، خلق یک فضای جذاب تنها با کمک نور

کابینتی که در حالت عادی ممکن است یکنواخت دیده شود، با استفاده از نورپردازی منظره چشم‌نوازی را می‌سازد. اگر احساس می‌کنید در هنگام آشپزی و کار در آشپزخانه نور کافی وجود ندارد، بهترین گزینه استفاده از نورمخفی مناسب در زیر کابینت می‌باشد. این نوع نورپردازی می‌تواند برای استفاده روزمره بسیار مفید باشد و همچنین در افزایش زیبایی و بزرگ جلوه دادن آشپزخانه شما بسیار کمک کننده باشد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...