چراغ رشد گیاه

لامپ رشد گیاه اسمارت سنس بهترین نور مصنوعی برای رشد گیاهان آپارتمانی

از {{model.count}}

لامپ رشد گیاه 15 وات

 گیاهان، برای انجام فعالیت فتوسنتزی و رشد خود نیاز به نور دارند؛ این در حالی است که در  بسیاری از نقاط جهان بیشترین مشکلات عبارتند از "عدم وجود نور مناسب"، "پایین بودن کیفیت‌نور" و همچنین"غیرممکن بودن مدیریت کارآمد منبع نور(خورشید)"؛ خسارات ناشی ازآفتاب سوختگی، سایه اندازی، روزهای ابری و ... مثالهای محسوس و قابل لمسی از این موارد برای کشاورزان و تولید کنندگان گل و گیاه می باشد.  این مشکل در گلخانه ها ( به خصوص گلخانه هایی که به صورت طبقاتی گیاه پرورش می دهند) و خانه های آپارتمانی محسوس می باشد. با توجه به اين كه گياهان تنها  طيف خاصي از طول موج هاي نورمریي را برای انجام فتوسنتز و رشد مورد استفاده قرار مي دهند، استفاده از نور مصنوعی  تنها راه ممکن و البته بهترین راه برای حل این مشکلات و به صفر رساندن خسارات ناشی از موارد گفته شده می باشد.

تعداد
نوع
0
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه

 چراغ هایی که طیف نوری مورد نیاز گیاهان را شبیه سازی و منتشر می کنند در اصطلاح چراغ‌ رشد (Grow Light) یا چراغ گیاه (Plant Light) گفته می شود. گیاهان بسته به نوع و مراحل مختلف رشدی، نیاز نوری(Photoperiodic) متفاوت و مشخصی دارند.  چراغهای رشد(Grow Light) این نیازهای مختلف را تامین می کند.

لامپ رشد گیاه (Grow Light) یا چراغ گیاه (Plant Light)، یک منبع نور می باشد که برای شبیه سازی نور خورشید به منظور رشد گیاه بوسیله انتشار یک طیف الکترومغناطیسی مناسب برای تحریک و تقویت فتوسنتز طراحی شده است. چراغ رشد مخصوص گیاه، طیف های نور مورد نیاز گیاه تحت کشت را از طریق تنوع لومن خروجی (شدت) لامپ تامین می نماید. نور خروجی لامپ های رشد LED، بسته به انواع گیاهان تحت کشت، مراحل کشت (جوانه زنی، رویش، گل دهی یا میوه دهی)، و فتو پریود (دوره نور دهی) مورد نیاز گیاه، محدوده خاصی از طیف، لومن و دمای رنگ مورد دلخواه برای گیاهان را تامین می نماید.

همچنین استفاده از نور­ LED باعث افزایش سرعت رشد گیاه می شود. محاسبات نشان داده است که استفاده از لامپ های رشد گیاه LED در شرایط کنترل شده محیط داخلی، می­ تواند طول دوره رشد را تا حدود نصف کشاورزی سنتی کاهش دهد. این مساله موجب تحقق خواسته هایی می شود که در کشاورزی عادی امکانپزیر نمی باشد، مانند تولید محصولات تازه در محل مطلوب کاربر  در تمام طول سال
 

لامپ رشد گیاه ال ای دی فول اسپکتروم با دارا بودن طول موج مورد نیاز گیاه و مصرف بسیار پایین کاربردی بسیار در مصارف صنعنتی و خانگی دارند. نکته مهم در لامپهای رشد گیاه استفاده حداکثری از نور خروجی میباشد و بهتر آن است که کاور روی لامپ برداشته شود یا از لامپهای مجهز به لنز استفاده شود.

دیده شده در برخی از لامپهای فتوسنتز از کاور شیری رنگ استفاده میشود که حدو ۳۰ تا ۴۰ درصد نور مفید از لامپ توسط کاور جذب میشود که برداشتن کاور باعث بالارفتن راندمان نور میشود.

 

فول اسپكتروم  شامل طيف كاملي از نورهاي مورد نياز گياهان است و اين امر علاوه بر بهبود رشد گياهان، مضرات استفاده از ال اي دي هاي قرمز و آبي  را نيز مرتفع نموده شود كه در رشد گياه و زيباتر  اين تركيب از ال اي دي ها باعث مي شود كه اين لامپ ها براي بیشتر گیاهان مفيد و مورد استفاده قرار گيرد

در لامپهای رشد گیاه اسمارت سنس از ال ای دی های فول اسپکتروم استفاده میشود رنگ نور ال ای دی ها بنفش بوده و به علت داشتن طیف کامل طول موجها از ال ای دی های ترکیبی آبی و قرمز با کیفیتر و گرانتر هستند.

نمونه هایی از کاربرد لامپ رشد گیاه LED

کاربرد لامپ رشد گیاه ال ای دی:

– گلخانه ها

-آپارتمان هایی که برای رشد گیاهان  از نور کافی برخوردار نیستند

– پارکینگ ها، راه پله ها و لابی ساختمان ها,هتل ها و رستورانها

– دیوار سبز یا گرین وال بمنظور رشد کامل گیاهان طبیعی

مزایای لامپ رشد گیاه ال ای دی:

مصرف برق فوق العاده پایین

حرارت ناچیز

نصب آسان

عمر بالا حدود ۱۵۰۰۰ ساعت

عدم توليد نور فرابنفش

 

نور موثر در فتوسنتز چیست؟

گیاهان برای حداکثر رشد خود به میزان مشخصی از نور احتیاج دارد اما گیاهان تنها می توانند از محدوده طیف مرئی  بین ۳۸۰ تا ۷۵۰ نانو متر برای انجام فعالیت فتوسنتزی خود استفاده کنند. این محدوده اصطلاحاً تابش فعال فتوسنتزی  PAR (Photosynthetically Active Radiation)  گفته می شود؛ اما در این میان، رنگ های آبی (۴۵۰ -۴۹۵ نانومتر) و قرمز (۶۰۰ -۷۵۰ نانومتر) بر روی عمل فتوسنتز تاثیر بسیار مهم و زیادی دارند و میزان نور آبی و قرمزی که از منبع نوری ایجاد می شود رشد گیاه را به صورت متفاوتی تحت تأثیر قرار می دهند. لازم به ذکر است طول موج هایی کمتر از ۴۰۰ نانومتر به دلیل انرژی بالایی که دارند اثرات مخربی بر روی بیشتر سلول های جانوری و گیاهی دارند و همچنین امواجی با طول موج بیشتر از ۷۰۰ نانومتر تقریباً نقشی در فتوسنتز ندارند.

چرا باید از نور مصنوعی و لامپهای رشد گیاه استفاده کرد؟

گیاهان، برای انجام فعالیت فتوسنتزی و رشد خود نیاز به نور دارند؛ این در حالی است که در  بسیاری از نقاط جهان بیشترین مشکلات عبارتند از "عدم وجود نور مناسب"، "پایین بودن کیفیت‌نور" و همچنین"غیرممکن بودن مدیریت کارآمد منبع نور(خورشید)"؛ خسارات ناشی ازآفتاب سوختگی، سایه اندازی، روزهای ابری و ... مثالهای محسوس و قابل لمسی از این موارد برای کشاورزان و تولید کنندگان گل و گیاه می باشد.  این مشکل در گلخانه ها ( به خصوص گلخانه هایی که به صورت طبقاتی گیاه پرورش می دهند) و خانه های آپارتمانی کم نور محسوس می باشد. با توجه به اين كه گياهان تنها  طيف خاصي از طول موج هاي نورمریي را برای انجام فتوسنتز و رشد مورد استفاده قرار مي دهند، استفاده از لامپهای رشد گیاه  تنها راه ممکن و البته بهترین راه برای حل این مشکلات و به صفر رساندن خسارات ناشی از موارد گفته شده میباشد

اهمیت طول موج یا رنگ نور ال ای دی در لامپ فتوسنتز چیست؟

 اشعه ماورای بنفش با طول موج ۴۰۰-۳۰۰ نانومتر باعث صدمه به گیاه شده و غیر قابل رویت با چشم انسان است . اشعه مادون قرمز با طول موج ۷۵۰ -۷۰۰ نانومتر خارج از حس بینایی انسان است و ضروری برای رشد گیاه است اما در فتوسنتز گیاه بی تاثیر است .

طیف نوری ( ۷۶۰-۳۸۰نانومتر) در فتوسنتز نقش دارد . میزان فتو سنتز در نور قرمز و آبی حداکثر است . اگر گیاه فقط در معرض نور آبی قرار گیرد رشد کاهش و اندام های گیاه سفت و تیره می شود و اگر گیاه در معرض نور قرمز قرار گیرد رشد گیاه افزایش و اندام های گیاه نرم و لطیف می شود . برای انجام فتو سنتز تمامی طول موج های نور لازم است.لامپ رشد گیاه فول اسپکتروم اسمارت سنس شبیه ساز نور خورشید بوده وتمام طول موجهای مورد نیاز گیاه را دارا میباشد.

فاصله لامپ رشد گیاه از سطح گیاه به چه میزان است؟

براي استفاد از لامپ هاي رشد گياه LED  بهتر است لامپ ها را به صورت عمودي و با حداقل ۲۵ سانتي متر فاصله از گياه نصب گردند.

مدت زمان استفاده از لامپ رشد گیاه در طول شبانه روز و فاصله لامپ تاسطح گياه عواملی هستند كه به وسيله آن ها مي توان شدت تابش نور به گياه را كنترل كرد ولي به صورت كلي بهتر است كه نور با يك زمان منظم روز و شب ۱۰ الی ۱۲ ساعت روشن و برعکس به گیاه تابیده شود.پیشنهاد ما استفاده از تایمر برای نظم به سیکل زندگی گیاه میباشد.

چگونه لامپ رشد گیاه را انتخاب کنیم؟

مزیت ال ای دی نسبت به لامپهای قدیمی صرفه جویی در مصرف انرژی و بهره وری بالا میباشد.اما متاسفانه تفکر بعضی از ما بدین صورت است که هر چی وات و توان دستگاه بالاتر نور بیشتر پس در نتیجه کالا بهتر است.این صحبت تا حدی درست است اما توان بالاتر باعث حرارت بیشتر و مصرف برق بیشتر نیز میشود.

یک مثال ساده در لامپ رشد گیاه ۵ وات اسمارت سنس از ۵ عدد ال ای دی فول اسپکتروم ۱ وات استفاده شده است ما در این محصول میتوانیم از ۵ عدد ال ای دی ۳ وات کنیم که مجموع توان میشود ۱۵ وات اما با این روش ما مصرف دستگاه را ۳ برابر کرده ایم اما خروجی نور ما سه برابر نشده و همچنین بدنه لامپ هم برای ۵ وات ال ای دی طراحی شده است و این روش باعث پایین آمدن راندمان ال ای دی مصرف برق بیشتر و حرارت بیشتر میشود و حرارت کنترل نشده ال ای دی باعث از بین رفتن آن میشود. 

 مورد اخر اینکه ال ای دی فول اسپکتروم با رنگ نور بنفش متفاوت بوده و از ال ای دی های ترکیبی قرمز و آبی به مراتب گرانتر هستند.

 

لامپ مخصوص رشدگیاهان led

فروش لامپ رشد گیاه اسمارت سنس

لامپ مناسب رشد گیاه

لامپ رشد گیاه ال ای دی

لامپ رشد گیاه LED

لامپ فتوسنتز اسمارت سنس

ساخت لامپ فتوسنتز

 

مشخصات
توان:5 وات
منبع نوری:ال ای دی فول اسکتروم
مساحت تحت پوشش:30 الی 50 سانتیمتر
فاصله از سطح گیاه:30 سانتیمتر
ولتاژ ورودی:220 ولت
ضمانت:1 سال

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...