بایگانی نوشته‌ها


نکات مهم در طراحی و نورپردازی اتاق کودک

نکات مهم در طراحی و نورپردازی اتاق کودک

اتاق کودک یک جهان خاص است و همیشه باید منعکس کننده شخصیت هر کودک باشد.طراحی نورپردازی خلاقانه برای اتاق کودک برای راحتی و آسایش کودک بسیار مهم است.اجرای نورپردازی خلاقانه باعث به وجودآمدن محیطی هیجان انگیز برای کودک میشود و کمک شایانی به جلوگیری از احساس ترس و تنهایی در هنگام شب مینماید.

نورپردازی اتاق پرو و آینه چرا مهم است؟

نورپردازی اتاق پرو و آینه چرا مهم است؟

در تحقیقی که توسط موسسه INNOFACT در سال 2017 انجام شد نشان داد که یکی از علت اصلی استفاده از فروشگاهها به جای خرید اینترنتی پرو کردن لباس است. این تحقیق نشان داد 70% افرادی که لباس را پرو میکنند مبادرت به خرید لباس میکنند.  در سال 2018 نتایج تحقیقی روthe SUNمنتشر کرد که در آن در فروشگاههای شناخت شده لندن اقدام به بررسی اثر نورپردازی بر ظاهر افراد نموده بود. همانگونه که در تصاویر میبینین نورپردازی به شکل واضحی بر ظاهر و درنیتجه فروش اثرگذار بود.

دلایل استفاده طراحان و معماران از چراغهای ضدخیرگی یا anti-glare چیست؟

دلایل استفاده طراحان و معماران از چراغهای ضدخیرگی یا anti-glare چیست؟

خیرگی یا Glare یک پدیده آزاردهنده است و مهم است که در مرحله طراحی یک پروژه در مورد آن فکر کنیم. با طراحی خوب ، می توانید خیرگی را کاهش دهید یا حتی به طور کامل از آن جلوگیری کنید.

نورپردازی برای تماشای تلویزیون یا تی وی روم به چه صورت باید باشد؟

نورپردازی برای تماشای تلویزیون یا تی وی روم به چه صورت باید باشد؟

معمولا ما هزینه بالایی بابت خرید تلویزیون و دکوراسیون تی وی روم انجام میدهیم .اما نورپردازی مناسب و اصولی میتواند به یک تجربه لذت بخش از تماشای تلویزیون یا در مقابل خستگی چشم و سردرد میتواند بیانجامد.نورپردازی مناسب برای تماشای تلویزیون و فیلم دارای اصولی است که در این مقاله به آن اشاره میکنیم.

نکات کلیدی قبل نورپردازی در طراحی داخلی

نکات کلیدی قبل نورپردازی در طراحی داخلی

استفاده از روش های نورپردازی مدرن، یکی از بهترین روشها برای ایجاد  تغییر در خانه است. استفاده از نورپردازی مناسب به معنای روشن کردن تمام قسمت های خانه نیست.طراحان برجسته‌ی دکوراسیون اعتقاد دارند که اگر نورپردازی دکوراسیون داخلی یک خانه به درستی طراحی شود، همه‌ی افراد در آن احساس آرامش و راحتی می‌کنند در حالی که خودشان هم علت اصلی آرامش را نمی‌دانند

نورپردازی انسان محور

نورپردازی انسان محور

همه موجودات زنده دارای "ساعت درونی" به نام ریتم شبانه روزی هستند و انسانها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به طور خلاصه ، این بدان معناست که ما با خورشید طلوع می کنیم و هنگام غروب می خوابیم. نور مناسب در زمان مناسب می تواند بر همه چیز از خواب تا احساس و عملکرد ما تأثیر بگذارد.human centric lighting یا نورپردازی انسان محور راهی برای ایجاد تغییرات طبیعی شدت نور و دمای رنگ در داخل خانه با استفاده از نور مصنوعی برای تقلید از نور طبیعی است.هنگام ایجاد سیستم های نورپردازی ، انسانها را در مرکز قرار می دهد و محیطهای کار و زندگی را بهینه می کند. به همین دلیل است که نورپردازی انسان محور (HCL) برای مدارس ، تاسیسات بهداشتی ، ادارات و ساختمانهای صنعتی مفید است.

الفبای نور

الفبای نور

از دید همگان نور جزء اساسی و ضروری در ساختمان است . که کار آن روشن کردن فضا به منظور قابل رویت ساختن آن است .در هنر ساختمان سازی یا به عبارتی معماری نور یکی از اجزایی است که کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار” نظم فضایی “مصالح” رنگ و … مطرح می شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند

نورپردازی کمد و کلوزت روم

نورپردازی کمد و کلوزت روم

​​​​نورپردازی حرفه ای در داخل کمدها و اتاق لباس یکی از اصلی ترین و مهمترین  دقدقه ها به شمار می آید.چون معمولاً این گونه فضاها از نور طبیعی بهره مند نبوده و شما ملزم به استفاده از نور مصنوعی میباشید. انتخاب منبع روشنایی صحیح باید به گونه ای باشد که تمامی زوایای داخل کمد؛آینه ها و رنگ لباس به بهترین شکل ممکن دیده شوند.نورپردازی کمدهای اغلب به آنها امکان می دهد بزرگتر از آنچه هستند احساس شوند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...